Projekt ASTROGutenberg

Przetłumaczone teksty:

William Lilly
William Lilly, ASTROLOGIA CHRZEŚCIJAŃSKA 1647 r.

WERSJA ONLINE
William Lilly Astrologia chrześcijańska 1647 r.

 

 

 

okladka_2-3(19-20)2013_www_150px
Nicholas Culpeper, DZIEŁO ASTROLOGICZE 1654 r.

WERSJA ONLINE
Nicholas Culpeper Dzieło astrologiczne 1654 r.


WERSJA PAPIEROWA
Dzieło astrologiczne
Nicholasa Culpepera w całości ukazał się w wersji dru
kowanej w kwartalniku „Trygon” nr 2-3(19-20)/2013 i jest dostępne zarówno dla członków, jak i dla niezrzeszonych

 

 

Opis projektu
Od 2013 roku prowadzimy Projekt ASTROGutenberg – klasyka astrologii za darmo. Naszym celem jest przetłumaczyć ważne dzieła klasyki astrologii, które nie zostały dotąd przetłumaczone na język polski. Zaczynamy od Astrologii chrześcijańskiej Williama Lilly’ego. Opublikowaliśmy już w całości Dzieło astrologiczne Nicholasa Culpepera w tłumaczeniu Jakuba Luberdy i Izabeli Podlaskiej-Konkel („Trygon” nr 19-20)

Nasz projekt ma charakter ściśle niekomercyjny i edukacyjny. Pod patronatem Jowisza w znaku Bliźniąt chcemy udostępnić za darmo w sieci tłumaczenia, nad którymi wspólnie jako Stowarzyszenie Astrologów w Polsce będziemy pracować. Teksty ukazywać się będą na naszej stronie www.polskaastrologia.pl w miarę kończenia tłumaczenia kolejnych rozdziałów. Większe w fragmenty, po dokładnej korekcie merytorycznej, będziemy równolegle publikować w kwartalniku „Trygon”, bezpłatnym dla członków. Obsługą techniczną, merytoryczną, finansową i prawną dla projektu zapewnia Stowarzyszenie Astrologów w Polsce.

Zachęcamy do przyłączenia się do naszego projektu wszystkich, którzy władają obcymi językami i chcę poświęcić trochę swojego czasu wolnego na tłumaczenie klasyków astrologicznej literatury światowej. Każdy tekst będzie tłumaczyło klika, a nawet kilkanaście osób, co bardzo przyspieszy ukazanie się całości w sieci za darmo.

Jeśli masz już tłumaczenie jakiegoś tekstu astrologicznego i chcesz udostępnić go za naszym pośrednictwem całej społeczności astrologicznej w Polsce, serdecznie zapraszamy do kontaktu! Przynależność do Stowarzyszenia Astrologów w Polsce nie jest warunkiem udziału w projekcie i darmowego korzystania z naszej pracy. Chętnie nawiążemy współpracę z każdym, kto chce i potrafi tłumaczyć teksty astrologiczne. Przetłumaczone teksty i ich fragmenty będą na bieżąco udostępniane za darmo  na naszej stronie internetowej dla każdego, kto ma ochotę je przeczytać.

O postępach prac będziemy informować na bieżąco na naszej stronie oraz na naszym Fan-Page na Facebooku.

W grudniu 2018 roku rozpoczęliśmy cykl spotkań poświęconych Astrologii chrześcijańskiej” pod tytułem”Czytanie Lilly’ego”. Serdecznie zapraszamy do poznawania z nami tej wyjątkowej książki. Plan spotkań znajdziesz tu.

Kontakt: 0-600-218-488/588, e-mail: iza.podlaska@gmail.com

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Izabela Podlaska-Konkel i Miłosława Krogulska

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *