Yearly Archive: 2016

26.03.2017 g. 12.15 Na skróty: prognozowane za pomocą astrologii horarnej – John Frawley

Jeśli na większość pytań, jakie zadają nam klienci, udzielamy odpowiedzi za pomocą horoskopu urodzeniowego, robimy to nieporadnie, potrzebujemy więcej czasu i wymaga to więcej wysiłku niż kiedy użylibyśmy astrologii horarnej. W większości przypadków astrologia horarna jest o wiele lepszym narzędziem. Pozwala nam szybko i prosto dotrzeć do sedna. Podczas wykładu John pokaże, jak szybka, błyskotliwa i wyjątkowo precyzyjna może być prognoza na podstawie horoskopu horarnego. Po co ciężko pracować, jeśli nie jest to konieczne?!

26.03.2017 g. 11.00 Zodiak i tarot na jednym kole – Wojciech Jóźwiak

W zodiaku są 4 punkty kardynalne, które reprezentują żywioły: punkty Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. W odległości trygonu od nich leżą początki 8 pozostałych znaków zodiaku. Dołączamy do nich 16 dalszych tzw. punktów harmonicznych pięciokrotnych, oraz 24 punkty siedmiokrotne. Razem: 4+8+16+24 = 52 punkty. Punkty kardynalne liczymy podwójnie, widząc w nich początek i koniec cyklu dla danego żywiołu. W sumie mamy więc 56 punktów, z których każdy należy do jednego z 4 żywiołów. Małe arkana tarota liczą tyle samo kart, 56, każda w jednym z 4 „kolorów”, odpowiadających żywiołom.

26.03.2017 g. 10.00 Dialog planet w astrologii partnerskiej – Izabela Podlaska-Konkel

W co grają planety w horoskopie porównawczym? Na jakich poziomach oddziałują na siebie? Czy i jak się dogadują się i co naprawdę do siebie mówią? Czego chcą od siebie nawzajem? Przyjrzymy się najważniejszym relacjom planet w astrologii porównawczej w kontekście miłości, przywiązania, podstawowych potrzeb i ukrytych pragnień. Przekonamy się, kto i jak może się ze sobą dogadać, na jakim poziomie funkcjonuje np. Mars z Księżycem, Wenus z Saturnem, Jowisz ze Słońcem, jakie strategie przyjmują planety, aby przetrwać i dostać to, czego chcą.

25.03.2017 g. 19.00 Astrologia karmiczna – Tomasz Wiński

Czy naszym życiem kieruje przypadek, czy jest ono z góry zapisane i zaplanowane? Czy jednak to, co nas spotyka jest konsekwencją naszych własnych decyzji, czynów i wyborów? Nie tylko tych z obecnego życia, ale również takich, które wynikają z naszej karmy – czyli z nagromadzonych doświadczeń przeszłych i przyszłych inkarnacji. Astrologia karmiczna daje odpowiedzi na to, dlaczego niektóre rzeczy, wydarzenia, sytuacje i osoby pojawiają się w naszym życiu.

25.03.2017 g. 17.15 Zaćmienia a cykl Księżyca i cykl Saros – Rod Chang

Zaćmienia Słońca i Księżyca są ważnymi narzędziami, które astrologowie używają do rocznych prognoz dotyczących sytuacji globalnej. Badamy w tym celu żywioły, znaki i władców zaćmienia oraz aspekty. Możemy też w ten sposób pracować z horoskopem urodzeniowym, szczególnie kiedy stopień zaćmienia wypada w koniunkcji lub opozycji z planetą w horoskopie urodzeniowym. To sprawia, że dany rok jest przełomowy w twoim życiu. Jednak wspaniała siła przepowiedni na podstawie zaćmień nie kończy się na tym. Co 18 lat zaćmienie wypada w tym samym stopniu zodiaku.

25.03.2017 g. 15.45 Serial TV „Gra o tron” jako astrologiczne uniwersum – Piotr Gibaszewski

Serial HBO „Gra o tron” wg powieści G. Martina osiągnął status najbardziej popularnego, kultowego, a zarazem najbardziej kontrowersyjnego serialu w dziejach telewizji. Krytycy mówią, że „Gra o tron” to połączenie „Rodziny Soprano” z Machiavellim i Szekspirem. Jego niezwykle rozbudowana treść, fascynujące postaci, rody, wątki, batalie, oraz magia tworzą uniwersum, które można opisać językiem astrologii. Na wykładzie będę mówić o tym, jak można badać zjawiska kulturowe przy użyciu astrologicznego klucza.

25.03.2017 g. 14.45 Astrologia jako podstawa wiedzy ezoterycznej – Włodzimierz Zylbertal

Włodzimierz H. Zylbertal, ur 1960, absolwent Wydziału Filologii Polskiej UWr, astrologią zajmuje się od 1985 r. Uczeń Leszka Weresa. Autor kilku książek i wielu artykułów poświęconych astrologii i popularyzujących ją. W latach 1992 – 2001 wykładowca wrocławskiego Studium Edukacji Ekologicznej. Obecnie stała współpraca z miesięcznikiem „Czwarty Wymiar” i krakowskim Studium Psychotroniki im. Juliana Ochorowicza.

25.03.2017 g. 12.15 Jak mówi do nas horoskop? Krótki kurs języka astro – Dorota Nowacka

Uniwersalizm astrologii polega m.in. na tym, że jest ona zbiorem symboli tworzących spójny system mający wszelkie cechy języka. Jeśli zaś astrologia jest językiem, to jej znajomość wiąże się z tym, że przy jej pomocy potrafimy nie tylko zakodować informacje, ale i jesteśmy w stanie je odkodować. Niestety w „języku astro” tworzenie wypowiedzi jest z reguły o wiele łatwiejsze niż jej odczytywanie. Tymczasem astrologia zajmuje się głównie tym drugim sposobem korzystania ze swego języka – czyli interpretacją kosmogramu. Podczas wykładu omówię gramatykę i słownictwo oraz styl „języka astro”, a następnie pokażę, jak go używać w praktyce.

25.03.2017 g. 11.15 Księżyc w horoskopie jako obraz matki i dzieciństwa – Elżbieta Kłobus

Elżbieta Kłobus

Interpretacja Księżyca i jego pozycji w horoskopie natalnym zwykle ogranicza się do wyjaśniania sposobu przeżywania i eksponowania uczuć przez właściciela horoskopu, reagowania na sytuacje stresowe oraz poczucie bezpieczeństwa. Wiadomo, że Księżyc w horoskopie symbolizuje matkę. Już jego położenie w konkretnym znaku zodiaku określa jej charakter oraz stosunek do dziecka, sposób jego wychowywania i przygotowywania do dorosłego życia. Często mówi o sytuacji rodzinnej we wczesnych latach życia i reagowaniu dziecka (właściciela horoskopu) na atmosferę rodzinną. Efektem tych okoliczności jest nastawienie do partnerstwa w dorosłym życiu.

25.03.2017 g. 10.00 Neptun w horoskopach artystów: inspiracja czy destrukcja? – Ewa Krajewska

Neptun to planeta artystycznego natchnienia, duchowości, magii, ale również iluzji, utopii i nałogów. Pozwala połączyć się ze światem duchowym, czerpać stamtąd natchnienie i uchwycić w artystycznych dziełach to, co niewidzialne. Obdarza wielką wrażliwością emocjonalną, artyzmem i urokiem osobistym, co pozwala odnieść sukces. Z drugiej strony Neptun sprawia, że człowiek cierpi, żyjąc w materialnym świecie i rozpaczliwie szuka ukojenia, popadając w nałogi. Na wybranych horoskopach artystów zaprezentuję dwa oblicza Neptuna: jasne, obdarzające wielkim natchnieniem i mroczne, strącające do świata nałogów i iluzji.

25.03.2017 g. 9.00 „Uniwersalny” język siedemnastowiecznej Anglii – Rafał Wąsowski

Bacon i Wilkins postulowali o stworzenie uniwersalnego języka, który adekwatnie opisywałby rzeczywistość, ponieważ według nich powszechny język nie był w stanie sprostać temu zadaniu. Bacon za model przyjął matematykę że względy na użycie symboli i ścisłych definicji, podczas gdy Wilkins był pod dużym wrażeniem symboli używanych w astronomii i astrologii. W tym samym okresie William Lilly propagował użycie astrologii w odniesieniu do wszelkich dziedzin życia codziennego. W jakim stopniu astrologia jest w stanie sprostać wymogom paradygmatu „uniwersalnego języka” postulowanego przez Bacona i Wilkinsa?

24.03.2017 g. 17.30 Sekrety konfiguracji planetarnych – Rod Chang

Półkrzyż, wielki krzyż, latawiec, palec boży – te magiczne słowa przyciągają uwagę astrologów. Jednak ich interpretacja stanowi nie lada wyzwanie dla początkujących. Większość astrologów wie, że zarówno półkrzyż, jak i wielki krzyż zapowiadają stres i życiowe wyzwania. Ale wpływ aspektów jest o wiele bardziej skomplikowany. Podczas warsztatu Rod pokaże proste metody, za pomocą których z łatwością rozszyfrujesz skomplikowane relacje planet w konfiguracjach planetarnych i odczytasz, jaki mają na ciebie wpływ.

24.03.2017 g. 15.00 Władca horoskopu – analiza i interpretacja – Miłka Krogulska

Miłosława Krogulska astrolog

Władca horoskopu to planeta, której cechy są silnie widoczne w naszym charakterze. Może być ona naszą wielką siłą, motorem do działania lub talentem, jaki warto rozwijać. Podczas warsztatu nauczymy się poprawnie rozpoznawać władcę i praktycznie interpretować jego znaczenie. Zobaczymy na przykładach, jak ta planeta wpływa na losy i zainteresowania. Zapraszamy także początkujących astrologów!